MLADKOV - PETROVIČKY. U osady Petrovičky byl v roce 1984 pod záštitou místního národního výboru Mladkov vybudován lyžařský vlek TLV 12 od Metasportu Ostrava s délkou 500 m a přepravní kapacitou 400 osob za hodinu. Na výstavbě se podíleli brigádníci z místního lyžařského oddílu TJ Sokol i místní chalupáři. Dohromady odpracovali přes 4500 brigádnických hodin, díky čemuž byl vlek postaven za pouhých devět měsíců. Jako první si vlek vyzkoušely v rámci karnevalu děti ze ZŠ Králíky.

mladkov mladkov Po necelých dvaceti letech provozu proběhla v roce 2003 kompletní rekonstrukce vleku firmou SSZ Blahuta z Ostravy, která vedla ke zvýšení přepravní kapacity vleku na 900 osob za hodinu. To obnášelo kromě výměny motoru s převodovkou také kompletní demontáž všech podpěr, jejichž konstrukce vyžadovala úpravy vzhledem k vyšší dopravní rychlosti a přepravní kapacitě. Mimo to byly postaveny ještě dvě nové podpěry a zakoupena rolba. Provoz vleku však omezoval nedostatek sněhu a také problémy s pozemky znemožňující investice do zasněžování. Především vlivem těchto okolností došlo v roce 2013 k odstavení vleku. Poté byl několikrát neúspěšně nabízen k prodeji a postupně zarůstá.

Poděkování za informace k historii i současnému stavu vleku patří panu Stanislavu Faltusovi, který je předsedou TJ Sport Mladkov. Informace byly také čerpány z archívu České televize.
Vydáno: 26.1.2020


Aktualizace:
-